Rajd dla Życia

“Rajd dla Życia” jest ogólnopolską akcją pro-life Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, która skupia się wokół idei świętości życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Przez ostatnie 9 edycji Rajd polegał na przejechaniu trasy rowerowej przez całą Polskę, rozpoczynając debatę nad ochroną życia i dzieląc się osobistym świadectwem z osobami spotkanymi po drodze. Tegoroczna, 10. edycja Rajdu pod hasłem „Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię” (Jr 1,5a) musiała jednak zmienić swoją formułę ze względu na niepewność dotyczącą warunków epidemiologicznych w kraju.

 

Działania ogólnopolskie skupiają się na utworzeniu bazy materiałów dotyczących działań pro-life. Będą to materiały dla osób pragnących pogłębić swoją wiedzę, edukatorów, katechetów, animatorów grup, a więc filmy, książki, wywiady, świadectwa i ulotki dotyczące ochrony i godności życia, świadomego rodzicielstwa i ludzkiej seksualności. Przygotowano także spis organizacji pomagających kobietom w ciąży i rodzinom w trudnych sytuacjach, aby ułatwiać kontakt z organizacjami i pokazywać, że potrzebujący nie są sami ze swoimi problemami.

Baza będzie aktualizowana przez rok, aż do kolejnego, 11. Rajdu dla Życia. Poszczególne diecezje i członkowie, a także sympatycy Rajdu mogą się przyłączyć do tych działań, przesyłając propozycje istniejących i nowych materiałów na adres: ksm@florianska3.pl

Pomoc dla życia – baza organizacji

Baza materiałów Rajdu dla Życia