Raban Na Floriańskiej – Formacja Młodych

formacja mlodych logo na bialym

 

RNF FM – Raban Na Floriańskiej czyli Formacja Młodych to cotygodniowe spotkania młodzieży z Diecezji Warszawsko-Praskiej. Spotykamy się w każdy czwartek o godzinie 19:00 w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży przy ulicy Floriańskiej 3.

 

 

Co robimy na spotkaniach?

1 czwartek miesiąca: spotkanie towarzysko-formacyjne RNF FM
2 czwartek miesiąca:  Światowe Dni Młodzieży – przygotowanie, rozmowy i wspomnienia
3 czwartek miesiąca: wyjazdowe RNF FM w parafiach naszej diecezji
4 czwartek miesiąca: Taize – modlitwa, śpiewy i wspomnienia

 

RNF FM

Pomysł narodził się w 2016 roku. Chcieliśmy spotykać się częściej na modlitiwe, rozmowach, a do tego mieć czas i miejsce do planowania i „ogarniania” rzeczy, które chcemy robić dla Was! Jeśli chcesz robić coś dla diecezji, dla młodzieży lub po prostu przyjść, porozmawiać, pomodlić się i zjesć coś dobrego – wpadnij w pierwszy czwartek miesiąca o 19:00.

 

Światowe Dni Młodzieży

Do Światowych Dni Młodzieży w Portugalii pozostało jeszcze trochę czasu, ale my już teraz się przygotowujemy. Na tych spotkaniach przebędziemy drogę od pierwszych ŚDM, do tych ostatnich w Panamie. Będziemy rozważali słowo Papieży z każdego spotkania młodych. Przyjdż na spotkanie informacyjno-formacyjne w drugi czwartek miesiąca o 19:00.

 

Wyjazdowe RNF FM

Dlaczego mamy spotykać się tylko na #florianska3? Spotkajmy się w Twojej parafii. W każdy trzeci czwartek miesiąca o 19:00 będziemy na Mszy Świętej w innej parafii naszej diecezji. Po Mszy Świętej wieczornej wyjście na pizze lub spotkanie przy kościele.

 

Taize

W grudniu 2017 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych Taize. Po powrocie z Bazylei tak mocno to w nas zostało, że w każdy czwarty czwartek miesiąca o 19:00 spotykamy się na modlitwie i śpiewie kanonami Taize. Później dzielimy się w małych grupkach, używając materiałów dostarczanych przez braci z Taize. Po modlitwie i formacji jest czas na wspomnienia z wyjazdu, rozmowy i coś do jedzenia.

 

 

Wpadajcie na nasze spotkania w każdy czwartek o 19:00 w Centrum Duszpasterstwa. Dołączajcie także do wydarzeń na naszym Fanpage:
https://www.facebook.com/events/716746885188488/

Pozdrawiamy i zapraszamy! 😀