W weekend 21/22 września pojechaliśmy do Ostrówka na kolejny już Weekendowy Dzień Skupienia do Domu św. Faustyny. Spędziliśmy tam na modlitwie, adoracji, rozmowach i integracji ponad 24 godziny.

Piątek, 21 września. Na Dworcu Wileńskim grupa młodzieży zbiera się i wsiada do pociągu w kierunku Małkini. Razem z nimi ksiądz Michał. Wysiadają w Klembowie. Do Domu św. Faustyny trzeba dojść ok. 3 kilometrów. W drodze odmawiają różaniec. Tak zaczyna się każdy Weekendowy Dzień Skupienia

Zawsze czeka na nas pyszna kolacja. Po nakarmieniu swoich brzuchów idziemy karmić serca. Konferencja o spowiedzi, spowiedź, adoracja, śpiew. W takiej atmosferze skupiamy się, rozważamy słowa, które są tematem dnia skupienia: „Powierz Panu swoją drogę
i zaufaj Mu: On sam będzie działał”.

Od momentu rozpoczęcia konferencji, do sobotniej Mszy Świętej w południe obowiązuje cisza. Nie rozmawialiśmy, tak, aby móc się skupić i na prawdę przemyśleć wszystkie swoje problemy i radości.

Sobota rozpoczęła się śniadaniem, konferencją i adoracją w skupieniu i ciszy. Później ksiądz Michał odprawił dla nas Mszę Świętą, a po niej odbył się obiad. Po krótkim odpoczynku wybraliśmy się na zwiedzanie domu, w którym Helenka Kowalska pilnowała dzieci. To stąd wyjechała do Warszawy i wstąpiła do zakonu.

Do wieczora integrowaliśmy się i rozmawialiśmy. Dzień skupienia zakończył się kolacją, po której uczestnicy wrócili do swoich domów i obowiązków.

Kolejny Weekendowy Dzień Skupienia w Ostrówku odbędzie się w weekend 9/10 listopada. Będziemy przeżywali wtedy temat związany z wolnością, z racji na 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zapisy przez nasz adres mailowy sekretariat@sdm.waw.pl

Więcej szczegółów na naszym facebooku i na wydarzeniu:  https://www.facebook.com/events/244962669551300/

Zapraszamy do wyjazdu razem z nami!

Dodaj komentarz