Zmieniamy kierunek naszej pierwszej pielgrzymki synodalnej i w listopadzie udajemy się na południe Polski!

Świętego Stanisława Kostkę odwiedzimy w kwietniu, a tymczasem udajemy się w strony bliższe bł. Karolinie Kózkównie. Pamiętacie Dni w Diecezjach, które odbywają się przed Światowymi Dniami Młodzieży? Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Katowickiej postanowiło sięgnąć wspomnieniami do czasu, gdy Polska gościła młodzież z całego świata i zaprosić na Śląsk młodzież z całej Polski!

Program naszej pielgrzymki do Zabawy wpisuje się w to zaproszenie.

Z Warszawy wyruszymy w piątek 15 listopada o 15.00 spod Katedry Warszawsko-Praskiej. Wyruszymy w kierunku Bierunia Starego, gdzie dzięki pomocy bieruńskiej społeczności będą czekały na nas noclegi i posiłki u rodzin, a także wejściówki do miejsc, z których słynie ten piękny region. Zobaczymy m.in. kopalnię Guido. To szczególny rok dla Śląska. Obchodziliśmy w sierpniu setną rocznicę wybuchu pierwszego powstania śląskiego, dlatego też zaplanowana jest wizyta w Muzeum Powstań Śląskich i wykład na temat wybuchu pierwszego z nich. Nie zabraknie czasu na wspólną modlitwę. Św. Walenty, szczególny patron śląskiego wydarzenia, patronuje osobom zakochanym, dlatego chcemy się modlić w intencji odnalezienia dobrej miłości; odwiedzimy także naszą śląską Gospodynię – Matkę Boską Piekarską. Pobyt u rodzin umożliwi Ci poznanie śląskiej kultury i śląskiej godki, a czas spędzony z młodymi z całej Polski wymianę doświadczeń i integrację.

W niedzielę ok. 7.30 wyruszymy do Zabawy do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny. Data ta jest nieprzypadkowa – odwiedzimy Sanktuarium w wigilię wspomnienia błogosławionej. Ok. godz. 11.30 wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie o godz. 18.00 weźmiemy udział we Mszy Świętej w parafii Najczystszego Serca Maryi przy Placu Szembeka, podczas której uroczyście rozpocznie się peregrynacja relikwii bł. Karoliny Kózkówny po parafiach Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Koszt wyjazdu: 100 zł

Zgłoszenia: synod@florianska3.pl W treści wiadomości prosimy o przesłanie imienia, nazwiska, parafii oraz daty urodzenia.

Dodaj komentarz