Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych spędziliśmy na uwielbieniu Boga w wyjątkowy sposób.

W naszej modlitwie złączyliśmy się w jeszcze bardziej widoczny i namacalny, niż zazwyczaj, sposób z kościołem tryumfującym poprzez obecność relikwii około 200 świętych.

Rozpoczęliśmy mszą świętą o godzinie 18. Podczas procesji wejścia została wniesiona część relikwii. Po mszy modliliśmy się razem ze świętymi przed Najświętszym Sakramentem. Mszy i modlitwie przewodniczył o. Szymon Janowski. Na koniec była możliwość uczczenia relikwii w chwili indywidualnej modlitwy przed każdą z nich.

Po części w kościele przenieśliśmy się do Sali widowiskowej na koncert „Wyrwanych z Niewoli”, a całość zakończył mały poczęstunek.
Była to już kolejna edycja wydarzenia. Z inicjatywą wyszedł kilka lat temu ceremoniarz parafii, Szymon Gruszczyński, który jest w posiadaniu aktualnie kilkuset relikwii. Z roku na rok wzrastała liczba uczestników, a w tym roku dzięki współorganizacji z Duszpasterstwem młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej wydarzenie przybrało największą jak do tej pory skalę.
W kościele pojawiły się relikwie m.in. św. Mikołaja, św. Anny, św. Andrzeja Boboli , św. o. Pio, św. Marii Magdaleny oraz św. Franciszka i Hiacynty.

Kosma Jagodziński

Dodaj komentarz