Sukces reprezentantów naszej diecezji w Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym

Miło nam poinformować, że w finale Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Lektorów i Ministrantów, reprezentanci naszej diecezji zajęli II miejsce. Gratulujemy!

Finał odbył się w dniach 17-18 maja 2019 r. w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w Gościkowie.
Naszą diecezję
reprezentowali:
– Kacper Pergół z parafii M.B. Częstochowskiej z Zielonki (w kategorii młodszej)
– Marcin Dębek z parafii św. Marka Ewangelisty w Warszawie (w kategorii starszej)
– Michał Kościukiewicz, Mateusz Żarski, Mateusz Łyszkowski z parafii św. Trójcy w Kobyłce
(w kategorii drużynowej)

W piątek wieczorem odbył się etap pisemny. Następnie uczestnicy i ich opiekunowie zwiedzili bazylikę w Rokitnie. W sobotę przeprowadzono etap ustny dla trzech najlepszych zawodników z każdej kategorii oraz trzech najlepszych drużyn.
W kategorii indywidualnej starszej 2 miejsce zajął Marcin Dębek, a w kategorii drużynowej 2 miejsce zajęła drużyna z Kobyłki, przegrywając o
zaledwie 1 pkt ze zwycięską reprezentacją z diecezji rzeszowskiej.

Laureatom i finaliście oraz ich Rodzicom, księżom Proboszczom i wikariuszom oraz opiekunowi naszej reprezentacji p. Markowi Ornochowi (z parafii św. Patryka w Warszawie) składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku.